Moodul IV: Koostage eelarve

Eelmises moodulis tutvusime võimalustega, kuid vähendada enda kulutusi. Kui teil jäi see vahele või soovite selle sisuga uuesti tutvuda, siis soovitame teil külastada lehte – Moodul 3: Leidke võimalusi kulutuste vähendamiseks.

Eelarve koostamist võiks pidada säästmise A&O-ks. Eelarvet koostades on teil võimalik visualiseerida, millised on teie kõige suuremad kulukohad.

Tõenäoliselt võite mõelda, et teate seda niigi. Tavapäraselt on kõige suuremateks väljaminekuteks kodulaenude maksed, kommunaalid, toit ja ka autoliising ning bensiin/diisel, juhul kui kasutate autot. Sellegipoolest võite üllatuda kui suure summa kuus kokku võivad röövida esmapilgul süütute ja väikeste kulutustena tunduvad harjumused nagu näiteks välja söömine, kohvi ostmine kaasa jne.

Säästmise puhul on oluline iga väiksemgi võimalus ja seda eriti juhul, kui tavapäraselt kipute olema inimene, kes elab palgapäevast palgapäevani.

Kindlasti on eelarve koostamiseks tänapäeval igasuguseid erinevaid äppe, mille võite leida AppStoreist. Samas on väga lihtna seda hallata ka arvutis. Valige viis, mis teie elustiili, oskuste ja harjumustega kõige paremini kokku läheb.

Eelarve koostamisel on väga oluliseks märksõnaks ka ausus ise enda vastu ja järjepidavus. Kui jätate sinna mõned väljas joodud õlled/kokteilid märkimata, ei ole te enda vastu aus ja ei saa kuu lõpus täit ülevaadet enda väljaminekute kohta.

Lisaks aitab eelarve pidamine ja kulutuste jälgimine teil paremini vastu panna ka väga headele turunduskampaaniatele, mis on loodud spetsialistide poolt ning võtavad arvesse inimpsühholoogiat ja käitumist. Suudate sellele kõigele paremini vastu seista ja mitte kaasa minna mõne väga hästi veenva reklaamiga, kui olete väga täpselt kursis enda eelarve ning reaalsete võimalustega.

Kui soovite jätkata meie koolitusmoodulite lugemisega, siis soovitame teil tutvuda järgmisega, milleks on Moodul 5: Kõigepealt makske endale

Scroll to top