Moodul III: Leidke võimalusi kulutuste vähendamiseks

Kui teil ei ole võimalusi täiendava sissetuleku teenimiseks nagu meist enamikul, siis tuleb säästmiseks raha leida oma eelarvest. Esimene samm on vaadata oma panga- ja krediitkaardi väljavõtteid, et näha, kuhu teie raha läheb. Nagu soovitasime eelmises postituses (Moodulis 2), on väga mõistlik koostada pere eelarve, väga mugav on seda teha MS Excelis, kulutuste visuaalne nägemine aitab neid paremini lahti mõttestada.

Seejärel vabanege kõigest tarbetust või raiskavast, mille saate kõrvaldada või asendada odavama alternatiiviga. 

Mõned näited:

  1. Spordisaali liikmelisus – Juhul kui te reaalselt trennis ei käi, ei tasu maksta ka iga kuu selle eest. Tavapäraselt jäävad spordiklubide külastuse kuupääsmed 40-70 euro vahele kuus. Kui külastate spordiklubi mõnel korral kuus, võib odavam tulla isegi ühekorra pileteid ostes. Alternatiiviks oleks vabas õhus treenimine nagu näiteks sörkjooksmine, rattaga sõitmine, rulluisutamine, kepikõnd, talvisel ajal suustamaine jne.
  2. Ajalehtede või ajakirjade tellimus – Kas teil on jäänud ammusest ajast käima mõni perioodikaväljaanne, mida te reaalselt otsast lõpuni huviga ei loe või millele teil võiks juurdepääs olla odavamalt või tasuta veebis.
  3. Telekanalid – Kas teil on ammusest ajast jäänud telekanalite pakett, mille saaks odavama vastu välja vahetada? Võib-olla tellisite kunagi tasulisi telekanaleid, mida te enam eriti ei vaata? Kui vastus on jah, siis soovitame üle vaadata enda pakett ning vaadata kas leidub soodsam alternatiiv. Võib-olla aitaks säästa üldse mõne konkurendi juurde ülekolimine.
  4. Väljas lõuna söömine – Kas olete harjunud lõunasööki väljas sööma? Võib-olla tellite veel juurde kohvigi või võtate mahla? Kui jah, siis see on koht, kus kuu mastaabis on võimalik üsna suure summa säästa. Kui asendate kogu väljaskäimise kodust kaasa võetud toiduga säästate muidugi rohkem, aga kui loobute kasvõi joogist ja tellite vaid söögi, siis võite ka nii säästa. Kohvi/veeautomaadid on paljudes ettevõtetes töötajatele tasuta saadaval.

Need on vaid üksikud näited, kindlasti leiate ka enda kontoväljavõtet analüüsides mitmeid säästmise võimalusi.

Kui teile pakuvad meie säästmise teemalised moodulid huvi, siis soovitame tutvuda ka Moodul 4-ga. Moodul 4-s räägime sellest, kuidas koostada detailne pere eelarve.

Scroll to top