Moodul I: Tea, mille jaoks säästad

Eelmises moodulis “Eelmoodul: Rahaasjade korrashoid digiajastul” tutvustasime täpsemalt enda “7 sammu” koolitusprogrammi. Kui sattusite otse käesolevale lehele ja tahaksite tutvustava infoga tutvuda, siis saate seda teha siin.

Nagu väidab ” 7 Efektiivset harjumust” autor , “alustage lõptulemust silmas pidades”. Autori jaoks on säästmise lõppeesmärk saavutada rahaline iseseisvus, kus ei pea enam mugavalt ja turvaliselt elamiseks tööd tegema ja saate oma aega veeta, nii kuidas soovite. Ilmselgelt ei jõua kõik säästjad sellisesse kohta, kuid kindlustunde ja võimekuse ootamatustega toime tulla, annab säästmine kohe kindlasti.

Kui teie säästmisest saab harjumus, märkate peagi, et kogu protsess muutub lihtsamaks ja loogilisemaks ning hakkate rohkem märkama säästmise võimalusi. Kui märkate, et teie pingutused kannavad vilja, tekitab see lisasoovi ning lõpuks võite oma eesmärke isegi ületada.

Kas soovite soetada uut autot või kolida suuremasse/mugavamasse korterisse/majja? Võib-olla soovite hoopis kolida mõnest maakohast suuremasse linna või vastupidi, kolida linnast mõnda maakoha tallu? võib-olla tahate hoopis pidada maha suured ja uhked pulmad või sõita unistuste reisile?

Olgu selleks mis tahes eesmärk, säästmine tuleb paremini välja, kui te teate täpselt mille jaoks te säästate. Üks lõbus viis, kuidas visualiseerida oma eesmärke, on tahvlite/plakatite koostamine. Näitena võime tuua ühe kauge ürituse America Saves Week, mille raames paluti inimestel koostada enda eesmärkidest plakatid ja postitada need sotsiaalmeediasse. Meie sotsiaalmeediasse postitamist ei soovita, kuid ise enda jaoks valmis koostada võib sellegipoolest, kuna nõnda muutuvad eesmärgid reaalsemaks ja soov nende poole pürgida, muutub tugevamaks.

Kui teile pakub meie 7 sammuline koolitusprogramm huvi, siis soovitame teil tutvuda meie järgmise mooduliga, milleks on Moodul 2: Veenduge, et teie säästmiseesmärgid oleksid nutikad.

Scroll to top